Kamila Polášková


Jmenuji se Kamila Polášková a kosmetice se věnuji intenzivně přes 20 let.
Pravidelně navštěvuji školení a semináře, průběžně se vzdělávám a zajímám se o novinky v oboru, abych svým klientům mohla poskytnout kvalitní a profesionální kosmetickou péči.
Kosmetika je obor, který jde neustále a rychle kupředu, ve kterém se objevují stále nové a účinnější přípravky a možnosti kosmetického ošetření.
Spolupracuji zásadně s firmami, které nabízí certifikovanou kosmetiku a splňují další kritéria, která mají příznivý vliv na zdraví pokožky a využívají nejmodernější technologie a výzkum.

Potkáme se na facebooku

Hloubkové čištění pleti

Hloubkové čištění pleti patří k nejdůležitějším úkonů hlavně u pleti mastné. Základem péče o nečistou pleť i o pleť s akné jsou kyseliny. 

U mastných  typů pleti je častá:

 • zvýšená citlivost
 • akné
 • seboroická dermatitida (zánětlivé onemocnění spojené s nadměrným mazotokem)
 • ucpávání pórů mazem a nečistotami
 • mastný vzhled ve všech částech obličeje
 • zhrubělý dojem
 • šupinky a zarudlá pokožka.

Jak správně pečovat o mastnou a smíšenou pleť se dovíte zde.

Hloubkové čištění začíná odstraněním povrchových nečistot a  změkčení pleti pomocí vhodných přípravků. Podle stavu pleti se provádí mechanické odstranění nečistot (u příliš zanesené pleti) nebo se provádí čištění ultrazvukovou špachtlí (u mírně zanesených pletí) a následně se zklidní  pleť zklidňujícími maskami, laserem nebo ozonizérem, který silně dezinfikuje a okysličuje pleť.

Nejúčinnější metodou je ošetření kyselinkami, které nám působí na různých strukturách pleti a umí rekukovat zvýšený mazotok, zvýšené rohovatění i zvýšenou přilnavost rohových buněk.

ošetření ultrazvukovou špachtlí

Čistění aknózní pleti

U aknózní pleti je nejúčinnější ošetřit pleť kyselinkami,  které kromě výše uvedených účinků navíc nedovolí pomnožení bakterie způsobující  akné. Jsou také velmi vhodné na stavy po akné, kdy často zůstávají mikrojizvičky. Používají se jemné i silné formy kyselin, podle stavu na pleti a podle toho se pak odvíjí i následné podráždění pleti. Používám kyseliny značky Natinuel.

Tyto přípravky nedovolí pomnožení bakterií zodpovědných za vznik akné. Umí redukovat mazotok, zvýšené rohovatění, zvýšenou činnost mazových žláz, uvolňují zvýšenou přilnavost rohových buněk.

U těžkých aknózních stavů redukujeme nežádoucí bakterie postupně, proces trvá déle.

Jak probíhá ošetření akné?

 1. Očištění a otevření pleti
 2. Aplikace kyselin vhodných pro aknózní pleti – používá se komplex kyseliny mandlové , azealové – na zanícené akné a proti hyperpigmentacím, kyseliny salicylové – proti vytváření komedonů, pomáhá také pronikat produktu dovnitř pleti a to spolu s kyselinou glykolovou – ta navíc pomáhá v obnově epidermis, kyselině pyrohroznové – pomáhá vyprazdňovat cysty v hlukových vrstvách kůže, a retinalu C – což je jedna z forem retinalu, který má vědecky dokázaný antibakteriální účinek a působí na odstraňování komedonů. Tento koplex se nechává působit a způsobuje větší nebo menší podráždění pleti, což je při tomto ošetření žádoucí.
 3. Neutralizace – ošetření pleti vhodným zásaditým gelem, který zastaví účinek kyselin. Popřípadě se přidává ještě následný produkt, pokud je podráždění velké.
 4. Acné stop produkt– komplexní sérum, které blokuje produkci histaminu, která vzniká při zánětlivém procesu v kůži a má silné protizánětlivé působení. Obsahuje i retinal a spolu tyto látky omezují záněty, podporují odstranění komedonů a působí antibakteriálně.  Je to takové přírodní antibiotikum, aby se kůže dávala do pořádku zevnitř ven. Zároveň si kůže ale nevytváří na tento produkt rezistenci.
 5. Akné maska -pracuje na navrácení pleti zpět do rovnováhy. Obsahuje látky s antiseptickými a antimikrobiálními vlastnostmi, optimalizuje maz, dostává se až do hloubky, protože díky předchozímu ošetření  je pleť stále ještě otevřená a tam reguluje zánětlivé procesy.  Obsahuje arganový olej, sezamový olej , bisabolol, měsíček, bílá hlína – nepřesušují pleť, mají vysoce čistící vlastnosti. Vysoce podporuje účinek celé této řady. Některé pleti už tuto masku ani nezvládnou, jak je silná, proto se užívá místo ní Normal maska.
 6. Normal maska – velice rychlé zklidní pleť v kombinaci s ledovými obklady. Umocňuje pevnost kůže, působí jako antioxidant a má výrazný i liftingový efekt. Regeneruje pleť.

Důležitá je také domácí péče. Poradím Vám, jaké kosmetické přípravky jsou na Vaši pleť nejvhodnější.