Mastná a smíšená pleť

Mastná a smíšená pleť  a jak o ni pečovat

Mastná pleť

Má mastný vzhled ve všech partiích obličeje s výraznými póry, které můžou být plné ale i prázdné. Pleť může působit zhrubělým dojmem. Mohou být přítomny mastné šupiny nejčastěji v obočí, na hranici čela a vlasů. V těchto místech může být pokožka zarudlá. Pokožka má sklon k poruchám jako je akné,seboroická dermatitida (zánětlivé onemocnění spojené s nadměrným mazotokem), ucpávání póru nečistotami a mazem.

Smíšená pleť

Vše, co je popsáno u mastné pleti platí i u smíšené, ale pouze v T-zóně. Mimo tuto zónu mohou být projevy různé, od suché pleti, přes normální, až po mastnější. Je třeba si uvědomit, že u smíšené pleti je mnohdy důležité použití dvou kosmetických přípravků, a to pro mastnou pleť v oblasti T-zóny a pro suchou nebo normální pleť v ostatních částech obličeje.

Mastná a smíšená pleť sice stárne pomaleji, ale v některých partiích může být nadměrně ochablá.

U mastné pleti k nejdůležitějším úkonům čištění. Správným výsledkem ošetření je pleť zbavená nadměrného povrchového mazu, uvolnění uzavřených komedomů a jejich odstranění, potlačení činnosti mazových žláz.

Nesprávné je přesušovat pleť přípravky s vyšším obsahem alkoholu a  čistící postupy, které vedou ke zvýšení tvorby mazu.

Vyhnout se micelárním vodám!

Postup při domácím  ošetřování mastné a smíšené pleti:

1. Odlíčení a čištění pleti
Ráno a večer odlíčíme a vyčistíme pleť  Cleansrem 8% od Natinuelcož je produkt bez sulfátů,  který chrání hydrolipovový film a udržuje správou hydrataci. Důkladně umyje a hloubkově vyčistí pleť, nenásilně odstraní buněčné zbytky a nečistoty bez změny povrchového hydrolipidového filmu. Neporušenost této vrsty je zásadním požadavkem pro uchování zdravé pleti.

Cleanser

2. Krém – podle stavu pleti, věku a dalších problému na pleti lze vybrat nejlépe odpovídající produkt, s čímž Vám mohu pomoci přímo v kosmetickém salónu.

Obecně lze doporučit některý z krémů s obsahem kyselin, které pleť výrazně zjemňují, čistí póry a usnadňují jejich odstranění, udržují optimální hydrataci i tvorbu mazu, rozjasňují, působí proti vráskám a předčasnému stárnutí pleti, podporuji novou produkci kolagenu a elastinu.

Patří zde kosmetické přípravky :

  • Bio soft – ideální krém pro obnovení struktury pokožky a posílení kožní bariéry, i pro citlivou a jemnou pleť
  • Bio delis – vyhlazující a stimulační anti-aging krém na citlivou pleť
  • Bio rejuven – krém s mnohostrannými účinky, jehož inovační složení synergicky doplňuje zvláštní aktivní látky pro silné biostimulační, tonizující a energizující působení, posiluje produkci kolagenu a elastinu
  • Bio proderm – krém s vysokým biostimualčním a regeneračním účinkem, revitalizuje buněčný metabolismus, katabolické a anabolické mechanismy se dostávají zpět do rovnováhy, čímž vytvářejí ideální podmínky pro silný účinek na strukturní obnovu spojenou s radikálním estetickým a funkčním omlazenímBioproderm